×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Tłusty Czwartek w Warszawie: Wola wybierze najlepsze pączki w dzielnicy
Najlepsze pączki na Woli w ubiegłym roku usmażyła cukiernia "Zagoździński" na ul. Górczewskiej 15/ fot. Shutterstock

Tłusty Czwartek w Warszawie: Wola wybierze najlepsze pączki w dzielnicy

Autor: PAP, AK Data: 24 lutego 2022 09:25

Wielopokoleniowe jury wybierze już kolejny raz najlepszego pączka na Woli. Z uwagi na pandemię dzielnicowy ratusz zrezygnował z zawodów w jedzeniu 5 pączków na czas i po raz drugi organizuje konkurs, w którym jurorzy wybiorą najlepszego pączka. Czy znowu wygra cukiernia "Zagoździński" na ul. Górczewskiej?

W najbliższy czwartek warszawiacy będą bez skrupułów objadać się pysznymi pączkami. W Tłusty Czwartek stało się to już tradycją. Przez kilka lata z tej okazji wolski ratusz organizował zawody w jedzeniu 5 pączków na czas. W tym roku, tak jak i w poprzednim, ze względu na ograniczenia związane z pandemią przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszego pączka.

W jury zasiądą laureaci zeszłorocznej edycji, szef kuchni, technolog żywienia z wolskiej szkoły, przedstawiciele dzielnicowych rad: młodzieżowej i seniorów oraz pracownik społeczny Domu Powstańców Warszawy. Pomogą burmistrzowi Woli wybrać najlepszego pączka 2022 roku. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Zagoździński" na Górczewskiej

"W ubiegłym roku jurorzy długo debatowali nad smakiem, zapachem, kształtem i innymi walorami pączków. Ostatecznie zwyciężyła pracownia "Zagoździński" z ulicy Górczewskiej" - przekazał wolski ratusz. Ich pączki są słynne od 1925 roku nie tylko w Warszawie, a raczył się nimi m.in. marszałek Piłsudski. W tegorocznej edycji zwycięzcy z 2021 roku znajdą się w jury, a ich pączki nie będą oceniane.

Przypomnijmy, że do słynnej cukierni "Zagoździński" przy ul. Górczewskiej ustawiają się co roku wielometrowe kolejki a lokal staje się w Tłusty czwartek mekką wszystkich łasuchów z Warszawy. Kiedyś w tej cukierni pączki kupował marszałek Piłsudski a Warszawiakom mały lokal na Woli znany jest od pokoleń.

W konkursie weźmie udział kilka cukierni i piekarni, które produkują i sprzedają swoje wyroby na Woli.

Najlepsze pączki w Warszawie

"Mam nadzieję, że tegoroczne spotkanie przy pączkach, chociaż ponownie w trybie on-line, również stanie się okazją do ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń, wspomnień smaków i zapachów, które kojarzą nam się z konkretnymi miejscami lub osobami. Przede wszystkim jednak, opierając się na uwagach członków jury, spróbujemy wybrać najsmaczniejsze pączki na Woli, a nasze rekomendacje przydadzą się mieszkańcom dzielnicy w poszukiwaniu najlepszych słodkości w Tłusty Czwartek" - skomentował burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz