×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Tysiącletni pub kończy działalność przez problemy finansowe
Ye Olde Fighting Cocks został otwarty w 793 roku; fot. Ye Olde Fighting Cocks

Tysiącletni pub kończy działalność przez problemy finansowe

Autor: PAP Data: 08 lutego 2022 11:15

Po ponad 1000 lat pub Ye Olde Fighting Cocks w mieście St Albans pod Londynem musi zakończyć działalność w związku z problemami finansowymi, które dodatkowo pogorszyła pandemia - podaje serwis CNN.

Na oficjalnej stronie internetowej pubu Ye Olde Fighting Cocks można przeczytać, że został on otwarty w 793 roku. W jego ramach działa także pensjonat.

"Wraz z zespołem próbowaliśmy wszystkiego, żeby pub przetrwał. Ostatnie dwa lata były jednak bezprecedensowo (trudne) dla branży hotelarskiej i pokonały wszystkich, którzy dokładali starań, aby ten wielokrotnie nagradzany pub mógł w przyszłości znowu zarabiać" - napisał w mediach społecznościowych Christo Tofalli, gospodarz lokalu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że "ma złamane serce", ale czuje się zaszczycony, że mógł odegrać "choćby niewielką rolę w historii" tego miejsca.

Puby w Wielkiej Brytanii doświadczały problemów finansowych jeszcze przed wybuchem pandemii. Według brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS) w latach 2008-2018 ponad 11 tys. tego typu lokali zakończyło działalność, co oznacza, że ich liczba zmniejszyła się o prawie jedną czwartą.

Rzecznik browaru, do którego należy Ye Olde Fighting Cocks, zapewnił, że podejmowane są starania na rzecz ponownego otwarcia pubu.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz