×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W Hongkongu bary otwarte tylko dla zaszczepionych na Covid-19
W Hongkongu bary otwarte tylko dla zaszczepionych na Covid-19 / fot. unsplash

W Hongkongu bary otwarte tylko dla zaszczepionych na Covid-19

Autor: PAP Data: 27 kwietnia 2021 16:13

Bary i kluby nocne w Hongkongu zostaną w tym tygodniu otwarte po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, ale ich klienci będą musieli okazać zaświadczenie, że przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki na Covid-19 – ogłosiły we wtorek władze.

Ogłoszono również częściowe złagodzenie obostrzeń dla restauracji. Od czwartku lokale gastronomiczne, w których wszyscy pracownicy przyjęli szczepionki, będą mogły wydzielić specjalną strefę przeznaczoną dla zaszczepionych klientów.

Takie strefy będą mogły działać do godz. 2 w nocy, zamiast do godz. 22, a przy jednym stoliku będzie mogło w nich siadać maksymalnie osiem osób, a nie tylko cztery, jak dotąd - poinformowała sekretarz hongkońskiej administracji ds. zdrowia Sophia Chan.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Władze zamierzają wprowadzić nową aplikację, przy pomocy której personel będzie mógł sprawdzać elektroniczne lub papierowe zaświadczenia o szczepieniach klientów - podała publiczna hongkońska stacja RTHK.

Stała sekretarz ds. żywności i zdrowia Vivian Lau przyznała, że restauratorzy nie będą w stanie zweryfikować, czy zaświadczenie rzeczywiście należy do danej osoby. Zapowiedziała jednak, że w tym celu lokale będą odwiedzali policjanci.

Oprócz barów i klubów nocnych, możliwość wznowienia działalności dotyczy też saun i klubów karaoke. One również będą mogły pracować do godz. 2 w nocy pod warunkiem, że wszyscy klienci i członkowie personelu przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki.

Hongkońska administracja stara się zachęcić mieszkańców do szczepień na Covid-19. Jak dotąd co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało około 11 proc. z 7,5 mln mieszkańców miasta. W Hongkongu dostępne są preparaty chińskiej firmy Sinovac oraz niemieckiego koncernu BioNTech, przy czym z rządowych danych wynika, że ten drugi cieszy się trzykrotnie większą popularnością.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz