×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W tym lokalu czeka 30 samoobsługowych kranów z piwem, winem i mocnymi alkoholami
W CyberTap na gości czeka 30 samoobsługowych kranów z napojami. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

W tym lokalu czeka 30 samoobsługowych kranów z piwem, winem i mocnymi alkoholami

Autor: Katarzyna Gubała Data: 28 grudnia 2022 14:35

CyberTap otworzył się na początku grudnia br. w Katowicach przy ul. Francuskiej. Na gości czeka 30 kranów z alkoholami - od piwa przez wino do alkoholi mocnych. Nalewają je sobie sami, korzystając z wcześniej doładowanej karty.

Nowy lokal przy ul. Francuskiej 12 położony jest 200 metrów od Mariackiej - ulicy, gdzie skumulowano kilkadziesiąt lokali gastronomicznych. Sercem pubu jest ściana z 30 kranami z piwem popularnych marek i rzemieślnicze, winem, prosecco, alkoholami mocnymi (np. rum, Jägermeister, cytrynówka, wódka J.A. Baczewski) oraz napojami np. Kofolą.

Kran w dłoń - jak działa pubowa samoobsługa?

Goście CyberTap nalewają sobie alkohol samodzielnie. Wcześniej w barze mogą doładować kartę wybraną kwotą. Taki sam system działa w pubie Cesarska w Sosnowcu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CyberTap w Katowicach.

W rozmowie z horecatrends.pl Tomasz Trojanowski, właściciel pubu Cesarska wyjaśniał, jak działa system.

‘’Gość otrzymuje kartę, którą doładowuje na dowolną kwotę - waha się ona między 10 zł a kilkaset złotych. Średnio jest to 50 zł. Fiskalizacja następuje w momencie doładowania. Cała ta kwota jest do wykorzystania na kranach. Zbliżając kartę do czytnika, gość widzi, jaką kwotą dysponuje, i jak się ona zmniejsza w miarę nalewania. Po zbliżeniu karty ma kilka sekund na rozpoczęcie nalewania. Jeśli nic nie zrobi, ekran wróci do powitalnego, a kran się zablokuje. Gdy coś sobie nalewa, środki z karty są rozliczane z rozdzielczością do 1 mililitra. Na ekranach podane są ceny za 100 ml dla piw, win i drinków, i za 10 ml dla mocnych alkoholi’’  - tłumaczył.

Tomasz Trojanowski opowiedział nam również, jaką korzyść dla niego jako restauratora wniósł ten system oraz z jakimi wyzwaniami wiązało się wprowadzenie go. Czytaj więcej W tym pubie gość sam nalewa sobie, co i ile chce

CyberTap - jak zamawia się jedzenie?

W barze również zamawia się jedzenie. W menu CyberTap znajdują się burgery w bułkach wypiekanych na miejscu (25-36 zł), pizze (15-47 zł) oraz focaccie (12-19 zł). Za wybrane jedzenie płaci się w barze. Gość dostaje wydruk z numerem, a gdy jedzenie jest gotowe i informacja o tym pojawia się na ekranie - sam je odbiera.

CyberTap w Katowicach.

CybertTap w Katowicach jest czynny od niedzieli do czwartku w godz. 15-24 oraz w piątek i sobotę w godz. 15-1.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz