Partnerzy portalu
W Wielkiej Brytanii puby mogą sprzedawać piwo na wynos, ale tylko zamówione zdalnie W Wielkiej Brytanii puby mogą sprzedawać piwo na wynos; fot. unsplash.com

W Wielkiej Brytanii puby mogą sprzedawać piwo na wynos, ale tylko zamówione zdalnie

Autor: PAP Data: 05 listopada 2020 09:25

Podczas czterotygodniowego lockdownu w Anglii puby będą mogły sprzedawać piwo na wynos, ale tylko jeśli klienci zamówią je przez internet lub przez telefon, a odbierając je, nie będą wchodzić do pubu.

Wszystkie puby, podobnie jak bary, kawiarnie i restauracje będą zamknięte, ale lokalom gastronomicznym pozostawiono możliwość prowadzenia do godz. 22 sprzedaży na wynos i z dostawą. Według pierwotnych wytycznych, opublikowanych w miniony weekend, nie dotyczyło to napojów alkoholowych.

Właściciele pubów wskazywali, że przez to ponad 7,5 milionów pint piwa będzie musiało zostać wylanych, co jeszcze pogorszy trudną sytuację wielu lokali. Ostatecznie rząd zmienił decyzję, zezwalając na sprzedaż piwa na wynos, choć pod kilkoma warunkami.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Zdajemy sobie sprawę, że to niezwykle trudna sytuacja dla pubów i gastronomii. Zdrowie i bezpieczeństwo publiczne pozostaje dla nas priorytetem numer jeden, dlatego też puby i inne lokale gastronomiczne nie mogą na miejscu podawać alkoholu na wynos, aby zapobiec gromadzeniu się ludzi przed lokalami. Mogą one jednak sprzedawać alkohol w ramach sprzedaży z dostawą, w tym poprzez zamówienie - przez telefon i za pomocą innych zdalnych metod składania zamówień - z własnym odbiorem, pod warunkiem, że klienci nie gromadzą się w grupach po odebraniu zamówienia" - wyjaśnił w środę rzecznik rządu.

Puby, tak jak inne lokale gastronomiczne, były zamknięte podczas pierwszego lockdownu, który wprowadzono pod koniec marca, choć wówczas też mogły prowadzić sprzedaż na wynos i z dostawą - w tym alkoholu. Puby mogły wznowić działalność od 4 lipca - pod warunkiem wprowadzenia szeregu nowych wytycznych zmniejszających ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Lockdown w Anglii zaczyna się o północy ze środy na czwartek i ma potrwać do 2 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz