Partnerzy portalu
Warszawska palarnia kawy speciality stworzyła Kawę Kundelkową Palarnia kawy speciality HAYB pomaga czworonogom. / fot. materiały prasowe

Warszawska palarnia kawy speciality stworzyła Kawę Kundelkową

Autor: oprac. JS Data: 25 października 2022 13:29

Z okazji przypadającego na 25 października Dnia Kundelka, warszawska palarnia kawy speciality HAYB stworzyła Kawę Kundelkową. Najwyższej jakości ziarna wypalono, by pomóc psom ze schroniska Viva! w Korabiewicach. Partnerami akcji są Psi Bufet oraz Coffeedesk. To już trzecia odsłona Kawy Kundelkowej.

Palarnia kawy speciality HAYB pomaga czworonogom

25 października obchodzony jest nie tylko Ogólnopolski Dzień Kundelka, ale  także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Warszawska palarnia kawy speciality HAYB po raz kolejny udowadnia, że najlepiej świętować, pomagając. Roasterzy na co dzień wypalający najwyższej jakości ziarna kawy speciality, stworzyli Kawę Kundelkową. To już trzecia edycja akcji. – W zeszłym roku na pomoc psom zebraliśmy blisko 12 tysięcy złotych złotych, za które zakupiono 17 ocieplanych bud. – mówi Wiktor Borowski, współwłaściciel palarni HAYB.

– W naszej palarni uwielbiamy łączyć dobrą kawę z działaniem na rzecz innych. Los zwierząt jest nam bardzo bliski. W lutym stworzyliśmy kawę z okazji Dnia Kota, przekazując część dochodu fundacji Ogon do góry. W październiku kolejny raz pomagamy schronisku Viva! w Korabiewicach, by skutecznie mogło wspierać swoich czworonożnych podopiecznych, nie tylko w Dzień Kundelka – tłumaczy Wiktor Borowski. – Niezwykle cieszy nas pozytywny odbiór akcji wśród naszych klientów i to, że wspierają nas partnerzy, którym również leży na sercu dobro kundelków. W tym roku akcję wspiera Coffeedesk, internetowy sklep z kawą speciality oraz Psi Bufet oferujący zbilansowane pożywienie dla psów. – dodaje.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Trzecia odsłona Kawy Kundelkowej

Kawę Kundelkową wypalono z ziaren jakości speciality pochodzących z Gwatemali. 10 złotych z każdej sprzedanej paczki kawy trafi do schroniska w Korabiewicach. Dodatkowo za każde sprzedane opakowanie Psi Bufet przekaże pół kilograma wysokogatunkowej karmy dla psów. Pomóc można również kupując za 10 złotych kawową cegiełkę – próbkę tych samych ziaren z Gwatemali, ale obrabianych inną metodą. Cała kwota z jej sprzedaży również trafi do Korabiewic. – Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznej edycji, będziemy mogli jeszcze lepiej wesprzeć psy przed nadchodzącą zimą – podkreśla Wiktor Borowski.

Palarnia kawy speciality HAYB to jeden z najważniejszych graczy polskiej sceny kawowej segmentu speciality. Marka słynąca z dużego luzu (nazwa to skrót od How are you brewing?) i bezkompromisowej jakości specjalizuje się w wypalaniu kaw speciality z ziaren pochodzących z całego świata. Palarnia jest znana z akcji łączących cele społeczne z promocją kawy speciality. Swoimi działaniami wspierała już m.in. fundację Rak’n’Roll.Wygraj życie!, Centrum Praw Kobiet, Fundację Ogon do Góry czy schronisko Viva! w Korabiewicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz