Partnerzy portalu
Wielki tort Cukierni Sowa zdobią wrocławskie kamienice i krasnale
Tort dekoracyjny inspirowany wrocławskimi kamienicami i krasnalami można podziwiać w Cukierni Sowa w Centrum Handlowym Wroclavia. Fot. Materiały prasowe

Wielki tort Cukierni Sowa zdobią wrocławskie kamienice i krasnale

Autor: KG/horecatrends Data: 30 sierpnia 2022 12:35

W witrynie Cukierni Sowa w CH Wroclavia prezentowane jest prawdziwe cukiernicze dzieło sztuki - ogromny tort artystyczny inspirowany pięknymi, starymi wrocławskimi kamienicami i wrocławskimi krasnalami.

Pracownia Artystyczna Cukierni Sowa to miejsce, w którym mistrzowie cukiernictwa tworzą nawet najbardziej śmiałe realizacje. Jedną z nich można aktualnie podziwiać w otwartej w kwietniu tego roku Cukierni Sowa w CH Wroclavia - czytamy w komunikacie prasowym.

Tort wysoki na 155 cm, 14 krasnali i jedna żaba

Tort prezentowany we Wrocławiu imponuje dekoracjami i rozmiarem - jego wysokość wynosi 155 cm, a średnica jego podstawy to aż 70 cm. Kunsztem cukierniczym w tej realizacji wykazali się Monika Mayer i Łukasz Janowski, mistrzowie cukiernictwa z Pracowni Artystycznej Cukierni Sowa. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Torty dekoracyjne to nasza specjalność. W Pracowni Artystycznej Cukierni Sowa powstają słodkie dzieła sztuki, a to wszystko efekt pracy zdolnych mistrzów cukiernictwa, których mamy w swoim zespole - mówi Aleksandra Sowa-Trzebińska, członkini zarządu Cukierni Sowa sp. z o.o.

Tort, który prezentowany jest w Cukierni Sowa w CH Wroclavia, jest w pełni inspirowany Wrocławiem.

- Wśród starannie wykonanych dekoracji na torcie naliczyć możemy aż 35 kamieniczek, 14 krasnali i jedną żabę. Wszystkie figurki wykonane są ręcznie, z masy cukrowej. Oczywiście, dodaliśmy też nasz słodki akcent! W tym wydaniu wrocławskie krasnale zajadają się (a jakże!) słodkościami - tortem, lodami czy czekoladą, ale nie tylko! Warto odkryć je wszystkie i poznać słodkich reprezentantów wrocławskiego rodu krasnali - podpowiada Aleksandra Sowa-Trzebińska. 

Tort Cukierni Sowa.jpg

Za każdym tortem kryje się jakaś historia

Cukiernia Sowa, mimo skali produkcji zapewniającej słodkie i słone wyroby dla 166 sklepów w Polsce i zagranicą, wciąż promuje rzemiosło cukiernicze i swoją działalność opiera na ręcznej pracy mistrzów cukiernictwa. 

- Sercem naszej firmy jest produkcja. To tutaj tworzymy nowe smaki i kompozycje, ale też pracujemy nad dekoracjami. Wiemy, że za każdym tortem kryje się jakaś historia i cieszymy się, że możemy w niej uczestniczyć. Słodkie wypieki Cukierni Sowa towarzyszą naszym Klientom w ważnych życiowych wydarzeniach i sprawiają, że takie uroczystości, jak śluby, urodziny czy jubileusze mają jeszcze piękniejszą oprawę. To dla nas ogromny zaszczyt, że od tylu lat Klienci obdarzają nas zaufaniem i zamawiają słodkości zarówno z naszej standardowej oferty, jak i bardziej personalizowane realizacje z dekoracjami na zamówienie. Wszystkie torty, które tworzymy, powstają ze składników najlepszej jakości, a dekoracje przygotowujemy z ogromną starannością - mówi Aleksandra Sowa-Trzebińska. 

Tort Cukierni Sowa.jpg

Tort dekoracyjny inspirowany wrocławskimi kamienicami i krasnalami można podziwiać w Cukierni Sowa w Centrum Handlowym Wroclavia (ul. Sucha 1), tuż przy wejściu od strony Dworca PKP codziennie, w godzinach otwarcia galerii - od poniedziałku do soboty w godz. 9-21 oraz w niedziele handlowe w godz. 9-21. 

Tort Cukierni Sowa.jpg

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz