Partnerzy portalu
Właściciel baru usłyszał wyrok za nalanie piwa Właściciel baru usłyszał wyrok za nalanie piwa / fot. unsplash

Właściciel baru usłyszał wyrok za nalanie piwa

Autor: PAP Data: 08 stycznia 2021 08:28

Właściciel baru na obrzeżach miasta Leuven na północy Belgii został skazany na trzy miesiące więzienia i grzywnę w wysokości 1000 euro za nalanie klientowi piwa. Było to naruszenie belgijskich przepisów antyepidemicznych.

"Kara, jaką otrzymałem, jest nieproporcjonalna" - skarżył się na antenie publicznej rozgłośni Radio 1 w środę Wim Poppe, właściciel baru Gitan w dzielnicy Kessel-Lo.

Przedstawiając swoją wersję zdarzeń, wyjaśnił, że któregoś wieczoru, kiedy akurat przeliczał z narzeczoną dzienny utarg za dania i napoje serwowane na wynos, obok przechodził ich stały bywalec.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Zapytał, jak się sprawy mają. Potem zapytał, czy mógłby wejść i zapłacić 100 euro, żeby nas wesprzeć w tych ciężkich czasach. W odruchu wdzięczności zaproponowałem mu kufel piwa. I wtedy pojawiła się policja" - opowiadał Poppe.

Podczas gdy jeden z funkcjonariuszy zachowywał się "łagodnie" - jak mówił skazany - drugi był "nieprzejednany" i nałożył grzywnę za złamanie przepisów antyepidemicznych.

Poppe nie przyjął mandatu i sprawa trafiła do sądu. Tam usłyszał wyrok: trzy miesiące więzienia, 1000 euro grzywny i konieczność pokrycia kosztów procesu w wysokości 300 euro.

"Na pewno będę apelował i znajdę do pomocy ludzi, którzy są ekspertami w tej dziedzinie" - zapowiedział właściciel baru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz