Partnerzy portalu
Wydawca ''Vogue'' zażądał od pubu w Kornwalii zmiany nazwy Właściciele małego pubu w Kornwalii byli zaskoczeni żądaniem zmiany nazwy, która pochodzi od miejscowości. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Wydawca ''Vogue'' zażądał od pubu w Kornwalii zmiany nazwy

Autor: Oprac. KG Data: 16 maja 2022 10:15

The Star Inn at Vogue, mały pub w Kornwalii (Wielka Brytania) otrzymał od wydawcy magazynu o modzie ''Vogue'' pisemne wezwanie do zmiany nazwy - podał The Guardian.

Jak podaje brytyjska gazeta, w piśmie o zaprzestaniu działalności Sabine Vandenbroucke, dyrektor operacyjny Condé Nast - wydawcy magazynu ''Vogue'', argumentowała, że ​​firma jest właścicielem znaku Vogue, nie tylko dla magazynu wydanego po raz pierwszy w 1916 roku, ale także dla „innych towarów i usług oferowanych społeczeństwu”. przez naszą firmę”.

Rachel i Mark Graham, właściciele pubu The Star Inn at Vogue nie kryli zaskoczenia żądaniem wydawcy. W odpowiedzi dla koncernu wskazali, że pub Star Inn od setek lat znajduje się w małej wiosce Vogue, niedaleko St Day, a wydawca magazynu nie prosił o możliwość nazwania swojego czasopisma nazwą tej wioski w Kornwalii, ''prawdziwego Vogue''. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do sprawy odniósł się już prawnik wydawnictwa Condé Nast. W liście do właścicieli pubu przyznał, że to pomyłka - podał The Guardian. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz