Zadziwiające ograniczenia pandemiczne w barach w Tokio Zadziwiające ograniczenia pandemiczne w barach w Tokio; fot. unsplash

Zadziwiające ograniczenia pandemiczne w barach w Tokio

Autor: PAP Data: 18 czerwca 2021 10:33

Po zniesieniu pandemicznego stanu wyjątkowego bary w Tokio będą mogły podawać alkohol, ale pić będzie można tylko w pojedynkę i najwyżej przez 90 minut – podał dziennik „Asahi Shimbun”, powołując się na anonimowe źródła we władzach stolicy Japonii.

Rząd Japonii ogłosił w czwartek, że od poniedziałku stan wyjątkowy nie będzie obowiązywał na większości terytorium kraju. By zapobiegać zakażeniom koronawirusem, zdecydowano jednak utrzymać niektóre restrykcje w Tokio i kilku innych prefekturach do 11 lipca.

W stolicy po zniesieniu stanu wyjątkowego bary i restauracje znów będą mogły podawać napoje alkoholowe, ale tylko między godz. 17 a 19. Utrzymany zostanie również nakaz kończenia pracy takich lokali o godz. 20 - informuje "Asahi Shimbun".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Napoje wyskokowe będą mogli zamawiać "samotni pijący", a jeden klient nie będzie mógł spędzić w lokalu więcej niż półtorej godziny - przekazała agencja Reutera, podsumowując ustalenia japońskiej gazety.

Według publicznej stacji NHK rząd stara się ograniczyć liczbę infekcji przed Igrzyskami Olimpijskimi, które mają się rozpocząć 23 lipca. Komentatorzy zwracają uwagę, że w Tokio rośnie odsetek młodych ludzi wśród pacjentów z koronawirusem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz