Zbigniew i Elżbieta Grycanowie zaszczepili się przeciw koronawirusowi w WUMmoney.pl/portalspozywczy.pl - 08 stycznia 2021 13:47


Zbigniew Grycan i jego żona Elżbieta skorzystali z grudniowego szczepienia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - informuje Money.pl

Zbigniew Grycan tłumaczy w rozmowie z Money.pl, że 30 grudnia 2020 r. pojechał do WUM po komunikacie o dodatkowej puli preparatu i na miejscu dowiedział się, że może skorzystać ze szczepień "właściwie od razu".

- Informację na temat dodatkowej puli 450 szczepionek znaleźliśmy na stronie internetowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W związku z tym, że oboje jesteśmy w grupie seniorów, ja mam 80 lat i od wielu lat leczę się na POChP (to przewlekła choroba płuc - red.), od początku na bieżąco śledziliśmy informacje dotyczące szczepień. Kiedy przeczytaliśmy o dodatkowej puli, postanowiliśmy z żoną pojechać do WUM - czytamy w oświadczeniu Grycana.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

NFZ zażądał wyjaśnień od placówki po doniesieniach, że szczepiła poza kolejnością osoby niezwiązane ze światem medycyny, m.in. aktorów i przedstawicieli świata biznesu. Centrum medycznemu grozi za ten fakt wielotysięczna kara.
 
Więcej na Money.pl