Partnerzy portalu
ZPPP Browary Polskie: postulujemy do rządu o pomoc dla HoReCa Mieszko Musiał fot. Carlsberg Polska

ZPPP Browary Polskie: postulujemy do rządu o pomoc dla HoReCa

Autor: portalspozywczy.pl Data: 15 kwietnia 2021 12:53

- Branża piwna chcąc chronić miejsca pracy postuluje do rządu m.in. o powstrzymanie się od zmian legislacyjnych, a także wspiera apele o pomoc dla sektora HoReCa w Polsce - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Mieszko Musiał, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie.

Mieszko Musiał podkreśla, że pandemia wciąż gra pierwsze skrzypce, jeśli chodzi o negatywny wpływ na branżę piwną, głównie ze względu na ograniczenia z nią związane, czyli przede wszystkim zamknięcie lokali gastronomicznych, jak też odwołane wydarzenia sportowe, kulturalne, imprezy masowe, brak możliwości spotkań w gronie rodziny czy znajomych. Do tego dochodzi trudna do przewidzenia perspektywa przyszłości, pogarszające się nastroje konsumenckie, które mają wpływ na podejście konsumentów do kategorii.

- Optymalizujemy bazę kosztową, starając się za wszelką cenę chronić miejsca pracy. Postulujemy, podobnie jak inne branże, o powstrzymanie się rządu od zmian legislacyjnych, które mogą dodatkowo negatywnie wpływać na sytuację przedsiębiorców, w tym przede wszystkim o utrzymanie bez zmian wysokości stawki oraz sposobu naliczania podatku akcyzowego od piwa – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Mieszko Musiał.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wspieramy skierowane do rządu postulaty branży HORECA dotyczące wprowadzenia jednolitej, 8-proc. stawki VAT dla gastronomii. Popieramy browary regionalne i rzemieślnicze w ich staraniach, aby umożliwić sprzedaż piwa na odległość, np. przez Internet. Takie rozwiązania istnieją już we wszystkich krajach UE, część z nich wprowadziła je podczas pandemii, aby pomóc branży - dodaje.

Czytaj więcej: portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz