Partnerzy portalu
Browary Warszawskie ponownie produkują legendarnego Portera Bałtyckiego W Browarze Warszawskim stale warzy się aż 19 rodzajów wyśmienitego piwa rzemieślniczego. Fot. Materiały prasowe

Browary Warszawskie ponownie produkują legendarnego Portera Bałtyckiego

Browar Warszawski znów oficjalnie uruchomił produkcję legendarnego Portera. Ostatnie butelki opuściły linię rozlewniczą tego browaru wiele lat temu.

Autor: KG/horecatrends Data: 20 stycznia 2022 13:15

Porter Bałtycki to jedna z większych legend Browarów Warszawskich. Za jego smak i aromat odpowiada specjalnie dobrana kombinacja słodów karmelowych i palonych - czytamy w komunikacie prasowym.

"Ciemnowiśniowa barwa, charakterystyczny słodowo-karmelowy smak i gęsta, kremowa piana" - tak opisywała go oryginalna etykieta.

Porter Bałtycki to piwo w smaku słodowe, słodkie, karmelowe z nutami palonego karmelu, herbatników, przypieczonej skórki chleba, pieczywa razowego, orzechów. Wyczuwalne są także nuty dojrzałych lub suszonych owoców, takich jak wiśnie, śliwki, czereśnie czy rodzynki.

Piwowarzy z Browaru Warszawskiego, dołożyli wszelkich starań by powrót kultowego produktu, był idealną wersją pierwowzoru. Słynny Porter będzie leżakował w beczce po Burbonie do 20 marca. Będzie to Porter Barrel Aged. Beczka odda piwu akcenty waniliowe, dębowe i  destylatowe, które ponownie będą zachwycać podniebienia prawdziwych smakoszy piwa.

Dodatkowym urozmaiceniem testowania legendarnego Portera Bałtyckiego jest połączenie go z daniami, które podbiją jego wyjątkowy smak. Ilość piwnej legendy jest ograniczona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz