Partnerzy portalu
Gin Lubuski ma nowy smak. To kompozycja jałowca i słodkiego grapefruita Obok premierowego Lubuski Sweet Grapefruit, na sklepowych półkach pojawiły się wersje Bitter Orange oraz Fresh Lime. Fot. Materiały prasowe

Gin Lubuski ma nowy smak. To kompozycja jałowca i słodkiego grapefruita

Autor: Oprac. KG Data: 17 października 2022 10:00

Do linii ginów marki Lubuski dołączył kolejny smak Sweet Grapefruit - kompozycja jałowca i słodkiego grapefruita.

To już kolejna smakowa odsłona Ginu Lubuskiego. Do wersji „Original” sukcesywnie dołączają kolejne warianty infuzowane smakami cytrusów, ziół i owoców. Obok premierowego Lubuski Sweet Grapefruit, na sklepowych półkach można znaleźć wersję Bitter Orange oraz Fresh Lime - czytamy w komunikacie prasowym. 

- Giny smakowe stanowią już 10 proc. całej kategorii ginu, a ich dynamika sprzedaży
przewyższa znacząco dynamikę całego segmentu. Ulubionymi smakami konsumentów są te cytrusowe, stąd decyzja o wprowadzeniu kolejnego wariantu Lubuskiego, tym razem grapefruitowego - informuje Marta Tyszkowska, Kierownik Marki w firmie Henkell Freixenet Polska.

Gin Lubuski jest na rynku od 35 lat 

Gin Lubuski świętuje w tym roku 35-lecie. Jego receptura jest niezmienna od 1987 roku. Owoce jałowca są macerowane i destylowane w wysokiej jakości alkoholu, co nadaje ginowi wyrazisty smak jałowca, wzbogacony nutami majeranku, lawendy i kolendry. Od 2009 roku marka należy do firmy Henkell Freixenet Polska.
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz