×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kompostowalne akcesoria jednorazowe w ofercie Makro Polska
fot. materiały prasowe

Kompostowalne akcesoria jednorazowe w ofercie Makro Polska

Autor: horecatrends.pl Data: 29 maja 2019 11:27

Sieć hurtowni Makro Polska poszerzyła asortyment marki Makro Professional o jednorazowe artykuły z materiałów biodegradowalnych. Do sprzedaży trafiły przyjazne środowisku produkty, które znajdą szerokie zastosowanie w branży gastronomiczno-hotelarskiej. Oferta obejmuje liczne elementy zastawy stołowej, m.in. sztućce, talerze i miski.

W portfolio marki Makro Professional pojawiły się biodegradowalne naczynia i przybory przeznaczone do jednokrotnego użytku.  Oferta wzbogaciła się o sztućce, talerze i miski o zróżnicowanych kształtach, rozmiarach i pojemności. Akcesoria wykonane są z polilaktydu, wytwarzanego w procesie syntezy naturalnych polimerów pozyskiwanych z surowców odnawialnych, np. z rozwłóknionej trzciny cukrowej. Po zużyciu powinny być selektywnie zbierane z innymi odpadami BIO i przekazywane do kompostowni, gdzie w obecności mikroorganizmów ulegną naturalnemu rozkładowi.

Biodegradowalne jednorazówki Makro Professional posiadają certyfikaty zgodności z międzynarodową normą potwierdzające ich przydatność do kompostowania, tj. w ciągu 6 miesięcy w pełni rozkładają się na wodę, dwutlenek węgla oraz biomasę, będącą pełnowartościowym nawozem organicznym. Nowości produktowe umożliwią klientom dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz