Partnerzy portalu
Mąki pszenne - nowości w ofercie METRO Chef Wszystkie produkty dostępne są w opakowaniu 5 kg; fot. mat. pras.

Mąki pszenne - nowości w ofercie METRO Chef

Autor: horecatrends.pl Data: 09 grudnia 2021 12:12

Sieć hurtowni MAKRO Polska wprowadza nowe produkty pod parasolem marki METRO Chef. Do oferty dołącza seria profesjonalnych mąk: mąka pszenna durum, mąka pszenna typ 00 oraz mąka pszenna Manitoba typ 0.

Nowości METRO Chef

Pochodząca z Włoch mąka pszenna durum może być wykorzystywana do wyrobu potraw takich jak makarony oraz tortellini. Pszenica durum to rodzaj pszenicy twardej,  charakteryzujący się pozytywnym wpływem na organizm i zdrowie człowieka. Jest ona  źródłem różnorodnych minerałów, takich jak magnez, potas, czy cynk. Zawiera również witaminy oraz błonnik. Ma w sobie mniejszą ilość kalorii, niż zwykła mąka pszenna.

Klasyka włoskiej mąki, mąka pszenna typu 00 wykorzystywana jest najczęściej do wyrobu pizzy oraz focacci. Jest to najjaśniejszy typ mąki, o lekkiej konsystencji. Przez wielu uważana za jedyny słuszny wybór do wypieku pizzy. Oznakowanie „00” oznacza, że mąka ta jest bardzo dobrze oczyszczona, a przy jej spalaniu powstaje bardzo niewielka ilość popiołu.  Wskaźnik W, który sygnalizuje siłę mąki i jej zawartość glutenu, 00 wynosi 290-320 dla mąki pszennej typu 00. Oznacza to, że mąka ta należy do mąk „średnio silnych”, z większą zawartością glutenu.

Trzecia mąka wchodząca w skład oferty sieci hurtowni to mąka pszenna Manitoba typu 0. We Włoszech znana jest również jako „farina d’America”, czyli mąka amerykańska. Wśród innych mąk dostępnych na rynku wyróżnia się niezwykle wysoką zawartością glutenu.  Wskaźnik W mąki manitoba wynosi 380 – 400, co sprawia, że jest jedną z najsilniejszych mąk dostępnych na rynku. Świetnie nadaję się do wypieków słodkich, jest wykorzystywana do wytwarzania bagietek, croissantów, ciast, pączków. Mąka ta jest również podstawą wytwarzania seitanu, popularnego wegańskiego substytutu mięsa.

 

Linia METRO Chef to szeroki wybór  produktów i półproduktów spożywczych wysokiej jakości. Produkty jak i opakowania dostosowane są do potrzeb biznesów gastronomicznych. Oferta z linii METRO Chef powstaje we współpracy z szefami kuchni i specjalistami, którzy dbają o różnorodność oraz wysoką jakość produktów.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz