×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Nowe piwa z Żywca - Belgijskie ALE
fot. materiały prasowe

Nowe piwa z Żywca - Belgijskie ALE

Autor: www.horecatrends.pl Opublikowano: 06 sierpnia 2019 11:47

Browarnicy z Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej właśnie uwarzyli nowe piwo - Żywiec Belgijskie ALE.

Żywiec Belgijskie ALE to zbalansowane, przyjemnie słodowe i aromatyczne piwo górnej fermentacji typu Belgian Pale Ale. Fermentowane jest w otwartych kadziach z użyciem szczepu drożdży belgijskich. Charakteryzuje się pełnym smakiem i bogatym aromatem z wyczuwalnym bukietem przyprawowo-owocowym oraz bursztynową barwą. Najlepiej smakuje podane w temperaturze 8-10 stopni C w dedykowanym do ALE pokalu.

- Piwa belgijskie należą obecnie do najpopularniejszych w Europie, mimo to w Polsce wciąż są mało znane. Chcąc przybliżyć Polakom nowy styl piwny, zdecydowaliśmy się poszerzyć nasze portfolio o Belgijskie ALE – mówi Anna Paciejewska-Łapińska, Kierownik marki Żywiec. –  To kolejny wariant, który jest współczesną interpretacją klasycznego gatunku piwnego, opracowaną przez naszych browarników i kolejna specjalność, na temat której będziemy edukować konsumentów, opowiadając o jej historii, charakterystyce czy dopasowaniu dedykowanego szkła – dodaje Paciejewska.

Piwo Żywiec Belgijskie ALE dostępne jest od sierpnia br. w butelce zwrotnej 500 ml. Wprowadzeniu nowego produktu towarzyszyć będzie kampania digital oraz w punkcie sprzedaży.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz