×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Oroya to wino do sushi. Stworzyła je japońska enolożka Yoko Sato
Oroya Sushi Wine wytworzone zostało z trzech odmian winogron - Airen, Macabeo i Mascatel. Fot. Materiały prasowe

Oroya to wino do sushi. Stworzyła je japońska enolożka Yoko Sato

Autor: KG/horecatrends Data: 30 marca 2022 10:55

Oroya Sushi Wine zostało zaprojektowane przez japońską enolożkę Yoko Sato z myślą o tym, żeby wydobywać i podkreślać walory sushi. Można je już znaleźć na sklepowych półkach w Polsce.

Yoko Sato pracuje w hiszpańskiej winnicy Segura Viudas i właśnie w tym kraju powstało wino.

 - Wytworzone zostało z trzech odmian winogron - Airen, Macabeo i Mascatel. Wino ma przyjemny, egzotyczny aromat orientalnych przypraw z dodatkiem wyraźnych nut cytrusów, zielonych jabłek i kwiatów. Dzięki swojej subtelności idealnie wydobywa i podkreśla walory smakowe sushi. Co bardzo ważne - jest świetnym uzupełnieniem dla tego dania, jednocześnie nie dominuje nad wyrafinowanym i dość delikatnym smakiem ryby. Oroya sprawdzi się również w połączeniu z owocami morza, smażonymi i pieczonymi rybami, delikatnymi przekąskami oraz sałatkami - wyjaśnia  w komunikacie prasowym Tomasz Potrzebowski, Ekspert Rynku Wina w firmie Henkell Freixenet Polska.

Oroya Sushi Wine w pojemności 0,75 l dostępne jest w szerokiej dystrybucji od 1 marca br. Cena rekomendowana to 19,95 zł.

World Wine Project - światowy projekt winiarski

Oroya to jedno z pierwszych win zaproponowanych szerokiemu gronu konsumentów i kontrahentów - zarówno w kanale nowoczesnym, jak i HoReCa - w ramach międzynarodowego projektu firmy Henkell Freixenet Polska - World Wine Project.  Chodzi o zaskakiwanie koneserów win propozycjami nieoczywistymi, wyszukanymi.

- Bazujemy na globalnych zasobach Grupy Henkell Freixenet. W 2019 roku, po połączeniu z firmą Freixenet, staliśmy się właścicielami wielu winnic na całym świecie oraz uznawanych w świecie winiarskim marek butikowych. Wina z tych winnic uzyskują najwyższe noty w opinii krytyków oraz prestiżowych magazynów winiarskich. Hiszpańskie DNA firmy w pewien sposób określa kierunek poszukiwań. Oferta produktowa jest zatem oparta o wina z Hiszpanii, jednak nie zabraknie w niej trunków z innych krajów i regionów winiarskich. Francja, Niemcy, Argentyna również będą miały swoją reprezentację. Bliskie polskim sercom wina węgierskie i morawskie także znajdują tu miejsce - wskazuje Tomasz Potrzebowski, koordynator projektu.

Grupa Henkell Freixenet  posiada własne winnice w najważniejszych winiarskich krajach świat – m.in. w Hiszpanii, Francji, Włoszech,  Niemczech, Czechach, na Węgrzech, a także  w Chile, Argentynie, RPA oraz Nowej Zelandii. Pozwala to na  zaproponowanie klientom unikalnego asortymentu win z całego świata - a to cel  World Wine Project. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz