×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Accor we współpracy z PCK wspiera Ukrainę. Darowizna grupy to ponad 1,2 mln zł
Fot. Materiały prasowe

Accor we współpracy z PCK wspiera Ukrainę. Darowizna grupy to ponad 1,2 mln zł

Autor: Oprac. KG Data: 25 marca 2022 10:15 | Aktualizacja: 25 marca 2022 10:29

Grupa hotelowa Accor ogłasza współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem, by wesprzeć uchodźców z Ukrainy. Grupa przekaże potrzebującym niezbędne artykuły spożywcze i produkty pierwszej potrzeby. Łączna suma darowizny przekracza 1,2 mln zł.

Zespoły Accor są obecnie w ciągłym kontakcie i współpracy z lokalnymi władzami oraz organizacjami pozarządowymi, by zapewnić uchodźcom z Ukrainy niezbędną pomoc. W tym celu Accor nawiązał współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem - podaje grupa hotelowa w komunikacie prasowym. 

Pomoc wartości 1,2 mln zł

W jej ramach, grupa przekaże 100 palet produktów pierwszej potrzeby o łącznej wartości ponad 1 200 000 zł, które trafią do ukraińskich uchodźców. Wśród nich znalazły się artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, kosmetyki, środki higieny czy akcesoria sanitarne i wiele innych.

- Jesteśmy wdzięczni grupie Accor za wsparcie naszych działań. Dzięki naszej współpracy zorganizujemy niezbędną pomoc i miejsca pobytu dla uchodźców. Będziemy mogli zagwarantować im dom, który musieli opuścić, uciekając z Ukrainy ­- podkreśla Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Specjalny fundusz All Heartist Fund

Hotelarstwo to branża, która zawsze działa z myślą o drugim człowieku. W związku z obecną sytuacją Accor uruchomił specjalny fundusz All Heartist Fund oferujący finansowe wsparcie dla pracowników i ich rodzin w regionie. Dodatkowo grupa wspiera zbiórki darów i rozmaite działania charytatywne prowadzone przez Czerwony Krzyż i inne lokalne organizacje. All Heartist Solidarity jako fundusz wspólnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) organizuje zbiórkę darowizn od pracowników, które zostaną uzupełnione przez Accor. 

Accor to wiodącą grupą hotelarską na świecie. Przyjmuje gości w ponad 5 300 obiektach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz