×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Beyond Meat zagrożony bankructwem? Ceny akcji mogą spaść do zera
Beyond Meat to producent roślinnych zamienników mięsa. Akcje spółki mają m.in. Bill Gates i Leonardo DiCaprio. Fot. Shutterstock

Beyond Meat zagrożony bankructwem? Ceny akcji mogą spaść do zera

Autor: dlahandlu.pl/marketwatch.com Data: 04 sierpnia 2022 10:15 | Aktualizacja: 07 sierpnia 2022 09:29

Beyond Meat to najnowsza firma na liście „akcji zombie” opracowanej przez niezależną firmę badawczą New Constructs - informuje serwis marketwatch.com.

Firma badawcza, która wykorzystuje uczenie maszynowe i przetwarzanie języka naturalnego do analizowania dokumentacji korporacyjnej i modelowania zysków ekonomicznych ostrzega, że wartość Beyond Meat Inc. może spaść do 0 USD za akcję.

Dyrektor generalny New Constructs, David Trainer w komunikacie z 3 sierpnia wskazał, że Beyond Meat musi radykalnie obniżyć koszty i zmniejszyć wydawanie gotówki, w przeciwnym razie zbankrutuje. 

Akcje Beyond Meat spadły o 47,8% w 2022 r. i 72,2% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w porównaniu do spadków odpowiednio o 13,2% i 6,4% dla indeksu S&P 500.

- Beyond Meat nie wygenerował żadnych dodatnich przepływów pieniężnych od czasu wejścia na giełdę w 2019 roku - podał David Trainer dodając, że od 2018 roku firma wydała 1 miliard dolarów w tzw. free cash flow.

Akcje Beyond Meat mają m.in. Bill Gates i Leonardo DiCaprio

Dlahandlu.pl przypomina, że Beyond Meat to producent roślinnych zamienników mięsa. Akcje spółki mają Bill Gates, Leonardo DiCaprio i międzynarodowy koncern Tyson Foods. Spółka pracuje nad zmianą trendu konsumpcji mięsa, które spożywamy, zastępując białko zwierzęce białkami pochodzenia roślinnego.

Rok temu firma informowała, że w drugim kwartale 2021 sprzedaż substytutów mięsa w restauracjach i innych punktach gastronomicznych w końcu ponownie wzrosła. W rezultacie przychody spółki wzrosły o 31,8 proc. do 149 mln dol., w okresie do 3 maja, co było wynikiem lepszym niż oczekiwano. Jednak strata firmy również przewyższyła oczekiwania.

Beyond Meat informował, że współpracuje z takimi markami jak: McDonald's, Pizza Hut, PepsiCo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz