×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bieszczady turystycznym hitem tego lata
W lipcu i sierpniu - według wstępnych szacunków - w Bieszczadach i Beskidzie Niskim turystów było tyle samo co przed rokiem. / fot. unsplash

Bieszczady turystycznym hitem tego lata

Autor: PAP Data: 03 września 2021 10:12

W lipcu i sierpniu - według wstępnych szacunków - w Bieszczadach i Beskidzie Niskim turystów było tyle samo co przed rokiem.

W trakcie wakacji turyści często korzystali m.in. z usług Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, czy odwiedzali miejscowe muzea.

"W lipcu gościliśmy 30 tys., a w sierpniu 35 tys. turystów. Średnio każdego dnia mieliśmy ponad tysiąc gości. Były dni, że odwiedzało nas 1400 osób" - podkreślił dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku Jerzy Ginalski.

Z kolei Bieszczadzka Kolejka Leśna organizowała codziennie średnio po dziewięć kursów.

Lato w Bieszczadach

"Z kolejki korzystali zarówno turyści indywidualni jak i grupy zbiorowe. Sezon jak w dobrych latach przed pandemią" - wyjaśnił PAP prezes fundacji zarządzającej kolejką Mariusz Wermiński.

W ocenie dyrektora Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych Jacka Łeszegi tegoroczny sezon turystyczny był udany.

"Duże zainteresowanie wypoczynkiem w Bieszczadach trzeba łączyć z dobrze rozwijającą się bazą turystyczną. W ostatnim czasie powstało wiele nowych miejsc noclegowych. Jest też coraz więcej atrakcji" - mówił Łeszega.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz