Partnerzy portalu
Branża targowa z ogromnymi stratami Branża targowa z ogromnymi stratami / fot. PTWP

Branża targowa z ogromnymi stratami

Autor: propertynews.pl Data: 24 marca 2021 14:10

Krajowy Plan Odbudowy powinien służyć najbardziej poszkodowanym przez wywołany pandemią kryzys branżom, na których do niedawna opierał się rozwój polskiej gospodarki – uważa Komitet Obrony Branży Targowej cytowany przez portal propertynews.pl.

Jak podaje portal, Komitet Obrony Branży Targowej przypomina, że Krajowy Plan Odbudowy to program, którego głównym celem jest wyjście polskiej gospodarki ze spowodowanej pandemią zapaści, a jego główne filary zgodne są z wyznaczonymi przez Unię Europejską celami długookresowymi. - Stąd właśnie mowa o cyfryzacji czy rozwiązaniach zielonych. W prezentowanym projekcie wiele jest szumnych, a do tego okrągło brzmiących zapowiedzi. Znacznie gorzej z konkretami dotyczącymi pomocy dla setek tysięcy firm, na których przecież opiera się funkcjonowanie polskiej gospodarki – stwierdza Komitet i pyta: - Czy środki z Planu pójdą na zasilenie wielkich państwowych firm zamiast na wsparcie wielu małych i średnich?

- Generalnie zarysowane cele czy zapowiedzi ogromnych, „pokoleniowych”, inwestycji sugerują pominięcie i zostawienie samym sobie tysięcy małych i średnich firm będących często głównym motorem wzrostu w poszczególnych regionach Polski. Dotyczy to branży targowej i kooperujących z nią meblarskiej, metaloplastycznej czy spedycyjnej – mówi Krzysztof Szofer z Komitetu Obrony Branży Targowej.

Czytaj więcej: propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz