×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Carrefour od 2 lat współpracuje Too Good To Go. Efekt: pół miliona paczek uratowanych przed wyrzuceniem
Carrefour od dwóch lat współpracuje z aplikacją Too Good To Go w zakresie walki z marnowaniem żywności. Fot. Materiały prasowe

Carrefour od 2 lat współpracuje Too Good To Go. Efekt: pół miliona paczek uratowanych przed wyrzuceniem

Autor: KG/horecatrends Data: 14 września 2022 12:15

Sieć sklepów Carrefour za pośrednictwem aplikacji Too Good To Go oferuje swoim klientom paczki z nadwyżkami żywności. W ten sposób przez dwa ostatnie lata Carrefour uratował aż pół miliona paczek przed wyrzuceniem.

Carrefour już od dwóch lat współpracuje z aplikacją Too Good To Go w zakresie walki z marnowaniem żywności. Od tego czasu klienci wspólnie z siecią uratowali aż pół miliona paczek z produktami spożywczymi. W ten sposób udało się zaoszczędzić równowartość 1 250 000 CO2, czyli tyle, ile wygenerowałoby 246 lotów dookoła świata - czytamy w komunikacie prasowym. 

- Minimalizowanie strat żywności w sieciach handlowych ma ogromny wpływ na kształtowanie postaw konsumenckich w zakresie niemarnowania jedzenia. Realizowanie konsekwentnej strategii zarządzania żywnością pozwala ograniczyć ilość jedzenia, która wyląduje w koszu - mówi Anna Kurnatowska, Too Good To Go.

I dodaje: - Przykładem takiego działania jest współpraca Too Good To Go z siecią Carrefour, która stale oferuje nadwyżki niesprzedanej, pełnowartościowej żywności w formie paczek-niespodzianek dostępnych w aplikacji.

Co najczęściej znajdziemy w paczkach-niespodziankach?

W Carrefour największe szanse mamy na “paczki mix”, czyli warzywa, owoce, pakowane wędliny i nabiał, pieczywo oraz jajka. To aż 87% oferowanej żywności w Too Good To Go.

Prawie 10% stanowią paczki wegetariańskie: pasty kanapkowe, sałaty cięte i tofu. Około 2% to same owoce i warzywa, zaś 1,5-% to paczki typu “ready to eat” - kanapki, ciastka, musli, panini, zupy i zapiekanki.

Too Good To Go z Carrefour współpracuje globalnie. Żywność z sieci handlowej można ratować w Polsce, we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Belgii. W sumie aż 5 506 sklepów dostarcza paczki do aplikacji, a użytkownicy uratowali blisko 9 milionów paczek z jedzeniem we wszystkich krajach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz