Partnerzy portalu
Do końca tygodnia decyzja w sprawie znoszenia kolejnych obostrzeń Do końca tego tygodnia będziemy starali się przedstawić konkretne propozycje dotyczące znoszenia kolejnych obostrzeń - powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski. / fot. PTWP

Do końca tygodnia decyzja w sprawie znoszenia kolejnych obostrzeń

Autor: PAP Data: 08 czerwca 2021 14:45

Do końca tego tygodnia będziemy starali się przedstawić konkretne propozycje dotyczące znoszenia kolejnych obostrzeń - powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Minister pytany na konferencji prasowej o kolejne decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń związanych z epidemią zaznaczył, że w tej chwili trwa jeszcze na ten temat dyskusja. Do końca tygodnia rząd przedstawi konkretne propozycje.

"Zdajemy sobie sprawę z tego, że te kolejne etapy będą dotyczyły okresu wakacyjnego, który wszyscy już planujemy. Będziemy starali się do końca tego tygodnia przedstawić bardzo konkretne propozycje" - zapewnił.

Równocześnie zwrócił uwagę, że polski rząd znosi obostrzenia w większym stopniu niż robią to inne kraje europejskie. "Porównując nas z innymi krajami (...) skala poluzowań, która ma miejsce w Polsce jest daleko bardziej zaawansowana" - powiedział.

Od 6 do 25 czerwca wprowadzono, jako kolejny etap znoszenia restrykcji możliwość organizowania targów, wystaw, kongresów i konferencji z zachowaniem limitu 1 osób na 15 m2. Podobne zasady dotyczą sal zabaw, które zostały również otwarte. Więcej osób może też już uczestniczyć w imprezach i zgromadzeniach. Ich liczbę zwiększono trzykrotnie, aktualnie do 150 osób. W transporcie zbiorowym dopuszczono większe obłożenie - 75 proc., pozostawiając nadal obowiązek zakrywania ust i nosa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz