Partnerzy portalu
EEC Online 24-25 maja. Ostatnie dni rejestracji! EEC Online odbędzie się w dniach 24-25 maja 2021 r. Zostały ostatnie dni na rejestrację! / fot. PTWP

EEC Online 24-25 maja. Ostatnie dni rejestracji!

Autor: horecatrends.pl Data: 20 maja 2021 10:00

Dwa dni debat z udziałem unijnej komisarz, reprezentantów polskiego rządu, ekonomistów, ekspertów i praktyków – EEC Online odbędzie się w dniach 24-25 maja 2021 r. Zostały ostatnie dni na rejestrację!

Wśród tematów 11 sesji m.in. Nowy Polski Ład i nowy europejski Bauhaus oraz eksperckie odpowiedzi na pytanie, jak najszybciej wejść na ścieżkę efektywnego wzrostu i co zrobić, aby ten proces był stabilny w dłuższej perspektywie. 13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się w dniach 20-22 września br.

EEC ONLINE - ZAREJESTRUJ SIĘ

– Europejski Kongres Gospodarczy zawsze koncentruje się na najbardziej aktualnych i ważnych zagadnieniach, często także inicjuje tematy, które stają się później istotnym elementem debaty publicznej i życia gospodarczego. W agendzie najbliższego spotkania uwzględniliśmy więc omówienie rządowego projektu Nowy Polski Ład, a także nowego europejskiego Bauhausu, prowadzonej przez Komisję Europejską inicjatywy ekologiczno-gospodarczo-kulturalnej, która ma łączyć design, ekologię, dostępność społeczną i cenową oraz inwestycje po to, by wesprzeć realizację Europejskiego Zielonego Ładu – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

EEC Online, internetową odsłonę Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress), w dniach 24-25 maja br. wypełnią transmisje live, prezentacje, rozmowy i debaty online poświęcone gospodarce, która odbudowując się szuka odpowiedzi na pytania o przyszłość. Zakres tematyczny zawiera takie zagadnienia jak: Nowy Polski Ład, gospodarka po przejściach, nowy europejski Bauhaus, priorytety czasu odbudowy, Krajowy Program Odbudowy, gospodarka obiegu zamkniętego, Cyber Poland 2021, energetyka odnawialna, ceny energii, zielone budownictwo, międzynarodowa ekspansja w nowych realiach. Przewidziano także rozmowy
o trendach przyszłości, technologiach, geopolityce, rynku pracy i edukacji oraz e-commerce.

– Celem przyświecającym inicjatywie nowego europejskiego Bauhausu jest opracowanie innowacyjnych ram wspierających, ułatwiających i przyspieszających transformację ekologiczną poprzez połączenie zrównoważonego rozwoju i estetyki. Tworząc pomost między światem sztuki i kultury z jednej strony, a światem nauki i technologii z drugiej, zaangażujemy całe społeczeństwo: naszych artystów, naszych studentów, architektów, inżynierów, naszych naukowców i innowatorów. Nowy europejski Bauhaus zainicjuje zmianę systemową – powiedziała w styczniu br. Marija Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, która weźmie udział w EEC Online.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz