×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Francja nie złagodzi restrykcji przeciwepidemicznych
Sytuacja epidemiczna we Francji poprawia się, ale na tym etapie nie ma planów złagodzenia restrykcji związanych z czwartą falą Covid-19. / fot. unsplash

Francja nie złagodzi restrykcji przeciwepidemicznych

Autor: PAP Data: 22 września 2021 15:44

Sytuacja epidemiczna we Francji poprawia się, ale na tym etapie nie ma planów złagodzenia restrykcji związanych z czwartą falą Covid-19 – poinformował w środę rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal.

Pod koniec lipca we Francji wszedł w życie obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego (dowód szczepienia lub negatywny test na koronawirusa) w miejscach, w których zgromadzi się ponad 50 osób, czyli m.in. w kinach, teatrach, muzeach i halach sportowych.

Obowiązek posiadania certyfikatu w barach i restauracjach

Następnie wprowadzono obowiązek posiadania takiego certyfikatu w innych miejscach publicznych, m.in. w barach, restauracjach i w części transportu publicznego.

Od 15 sierpnia szczepienia przeciwko Covid-19 są obowiązkowe dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych. Aby uniknąć nierefundowanego zawieszenia w pełnieniu obowiązków służbowych pracownik musi wykazać się szczepieniem przynajmniej jedną dawką. W sektorze medycznym we Francji zatrudnionych jest około 2,7 mln osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz