×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Grecja przywraca restrykcje pandemiczne na okres świąteczno-noworoczny
Zaostrzone restrykcje w Grecji zaczną obowiązywać od godziny 4 rano w piątek do co najmniej 2 stycznia 2022 roku / fot. unsplash

Grecja przywraca restrykcje pandemiczne na okres świąteczno-noworoczny

Autor: PAP Data: 24 grudnia 2021 09:22

W Grecji z powodu rozprzestrzeniania się wariantu koronawirusa Omikron, zgromadzenia publiczne związane z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem zostają odwołane - poinformował w czwartek minister zdrowia Thanos Plewris.

Zaostrzone restrykcje zaczną obowiązywać od godziny 4 rano w piątek do co najmniej 2 stycznia 2022 roku

Ponadto Plewris oświadczył, że "mocno zachęca" podróżnych przybywających do Grecji, by w dwa i cztery dni po swoim przejeździe do kraju zrobili test na obecność koronawirusa.

Greckie władze w środę zarejestrowały ponad 5,6 tys. nowych zakażeń koronawirusem oraz prawie 70 zgonów związanych z Covid-19. Tym samym łączna liczba infekcji koronawirusowych przekroczyła w tym kraju już 1 milion, a liczba powiązanych z nimi zgonów - 20 tys.

W tym okresie wraca też obowiązek noszenia masek zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa do środy w Grecji pierwszą dawkę preparatu przeciw Covid-19 przyjęło prawie 69 proc. populacji, a w pełni zaszczepione było ponad 64 proc. Ponad 28 proc. greckiego społeczeństwa podano także dawkę przypominającą szczepionki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz