×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Grecja wyklucza ogólnokrajowy lockdown
Minister zdrowia Grecji Thanos Plevris wykluczył we wtorek możliwość wprowadzenia ogólnokrajowego lockdownu / fot. unsplash

Grecja wyklucza ogólnokrajowy lockdown

Autor: PAP Data: 02 listopada 2021 14:42

Minister zdrowia Grecji Thanos Plevris wykluczył we wtorek możliwość wprowadzenia ogólnokrajowego lockdownu, choć w poniedziałek odnotowano w kraju rekordową liczbę zakażeń – podało internetowe wydanie gazety Kathimerini.

5425 potwierdzonych przypadków infekcji SARS-Cov-2 odnotowanych w ciągu doby to dotychczas najwięcej od początku pandemii w Grecji, ale "państwowy system opieki zdrowotnej jest gotowy do radzenia sobie z taką presją" - powiedział Plevris w rozmowie z grecką stacją Mega TV.

Nie będzie lockdownu w Grecji

Minister Plevris wyjaśnił, że wzrost liczby zakażeń wynika z niskiego poziomu wyszczepienia społeczeństwa - obecnie 59,5 proc. ludności Grecji jest w pełni zaszczepione. Zapewnił jednocześnie, że kraj ma skuteczny system testowania i monitorowania zasięgu wirusa.

Na godz. 18.00 czasu lokalnego zapowiedziano konferencję, na której zostaną przestawione środki zaradcze, mające zahamować dalszy rozwój epidemii. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz