×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hiszpania: pracownicy Ryanair wznowili strajk; 146 opóźnionych lub odwołanych lotów
Strajk najbardziej dotknął pasażerów odlatujących i przybywających do portów lotniczych w Barcelonie oraz w Palma de Mallorca. Fot. PAP

Hiszpania: pracownicy Ryanair wznowili strajk; 146 opóźnionych lub odwołanych lotów

Autor: PAP Data: 19 lipca 2022 09:55

W efekcie strajku pracowników linii lotniczych Ryanair w Hiszpanii zostało odwołanych lub opóźnionych 146 rejsów, podał portal Diario Sur, wyjaśniając, że chodzi zarówno o loty pomiędzy hiszpańskimi miastami, jak też o połączenia międzynarodowe.

W większości hiszpańskich portów lotniczych potwierdzono w poniedziałek (18 lipca) chaos związany ze strajkiem. Najbardziej dotknął on pasażerów odlatujących i przybywających do portów lotniczych w Barcelonie oraz w Palma de Mallorca.

Z szacunków organizatorów protestu wynika, że w strajku bierze udział 1900 hiszpańskich pracowników spółki Ryanair, głównie członków personelu pokładowego. Domagają się oni m.in. zwiększenia liczby pracowników i kilkuprocentowych podwyżek płac.

Diario Sur odnotowuje, że poniedziałkowy strajk, który potrwa do czwartku, jest efektem braku porozumienia pomiędzy władzami linii lotniczych a związkami zawodowymi USO i SITCPLA, reprezentującymi pracowników.

Załogi linii lotniczych Ryanair już kilkakrotnie od czerwca przeprowadzały strajk na terenie hiszpańskich lotnisk, doprowadzając do odwołania setek połączeń.

Strajkujący w Hiszpanii pracownicy przewoźnika zapowiedzieli, że wznowią protest pomiędzy 25 a 28 lipca, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z władzami firmy Ryanair.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz