Partnerzy portalu
Hiszpania wycofała się z nowego obostrzenia przy przekraczaniu granicy Władze Hiszpanii zniosły we wtorek przed południem obowiązujący od poniedziałku nakaz przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przez osoby przekraczające granicę lądową z Portugalią. / fot. unsplash

Hiszpania wycofała się z nowego obostrzenia przy przekraczaniu granicy

Autor: PAP Data: 08 czerwca 2021 15:15

Władze Hiszpanii zniosły we wtorek przed południem obowiązujący od poniedziałku nakaz przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przez osoby przekraczające granicę lądową z Portugalią.

W wywiadzie dla radia Observador szef MSZ Portugalii Augusto Santos Silva potwierdził, że władze hiszpańskie wycofały się z nowego obostrzenia przy przekraczaniu granicy.

Według szefa portugalskiej dyplomacji, który w poniedziałek wieczorem zagroził Madrytowi działaniami odwetowymi, rząd Hiszpanii "przyznał się do błędu", a Lizbona nie musiała "wywierać dużych nacisków dyplomatycznych", aby zlikwidować nakaz przedstawiania negatywnych wyników testów na granicy.

W poniedziałek władze Hiszpanii ogłosiły, że osoby przybywające z Portugalii będą musiały na granicy przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19, zaświadczenie o przejściu szczepień lub dokument lekarski potwierdzający przebycie tej choroby.

Tymczasem jak podało ministerstwo zdrowia w Madrycie pomiędzy sobotą a poniedziałkiem w Hiszpanii przeprowadzono rekordową liczbę szczepień - blisko 1,3 mln. Wraz z nasileniem się akcji hiszpański resort zdrowia zamierza w najbliższych dniach znieść obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych na świeżym powietrzu.

"Jeszcze przed nadejściem lipca może nastąpić zniesienie tej restrykcji" - zapowiedział główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz