Partnerzy portalu
Kadra kierownicza tych linii lotniczych ma pracować przy obsłudze bagażu Chętni do zmiany stanowiska mają zostać przeszkoleni i wysłani do pracy na lotniskach w Sydney i Melbourne. Fot. PAP/Leszek Szymański

Kadra kierownicza tych linii lotniczych ma pracować przy obsłudze bagażu

Autor: PAP Data: 08 sierpnia 2022 09:25

Kadra kierownicza australijskich linii lotniczych Qantas została poproszona o zamianę swoich wysokich stanowisk na pracę jako obsługa naziemna w ramach planu zwalczania kryzysu i niedoboru siły roboczej w firmie.

Chętni do zmiany stanowiska mają zostać przeszkoleni i wysłani do pracy na lotniskach w Sydney i Melbourne.

Osoby te będą wspierać naszych pracowników obsługi naziemnej, którzy zarządzają działaniami Qantas, przez okres trzech miesięcy liczony od połowy sierpnia - napisał w notatce Colin Hughes, dyrektor operacyjny linii lotniczych, cytowany w poniedziałek (8 sierpnia) przez Australian Associated Press.

Do sortowania i skanowania bagażu ma zostać zrekrutowanych co najmniej 100 menedżerów największego australijskiego przewoźnika. W czasie lockdownu wprowadzonego w Australii w związku z epidemią Covid-19 ponad 1600 osób pracujących przy obsłudze bagażowej na lotniskach zostało zwolnionych z pracy w Qantas.

Firma ma nadzieję zaradzić kryzysowi także poprzez zmniejszenie liczby lotów w sierpniu i zatrudnienie większej liczby osób.

Pod koniec lipca Andrew David, szef linii Qantas, przeprosił wszystkich, których dotknęły problemy związane z działalnością firmy, w tym za opóźnione i odwołane loty, długie kolejki na lotniskach i zagubiony bagaż. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz