Partnerzy portalu
Koniec unieważniania mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń Koniec unieważniania mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń / fot. fot. yotube.com/Stelok

Koniec unieważniania mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń

Autor: PAP Data: 22 marca 2021 15:21

Jesienią zeszłego roku została dokonana modyfikacja ustawy, która rozszerzyła podstawę ustawową do tego, aby w sposób szczegółowy uregulować kwestie obostrzeń - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do pytania o decyzję sądów ws. unieważniania mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń.

W poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa rzecznika rządu Piotra Müllera oraz wiceszefa resortu spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika.

W trakcie konferencji padło pytanie o decyzje niektórych sądów, które orzekają, że mandaty nadkładane na podstawie rozporządzeń covidowych są nieważne, bo "przygotowane przepisy w wielu wymiarach nie trzymają się konstytucji". Do pytania odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller.

"Jesienią zeszłego roku została dokonana modyfikacja ustawy, która rozszerzała podstawę ustawową do tego, aby w sposób szczegółowy uregulować kwestie obostrzeń w rozporządzeniu" -powiedział Piotr Müller.

"W związku z tym ta zmiana została dokonana. Liczę na to, że polskie sądy nie będą już miały żadnych wątpliwości, choć, tak jak mówię, pojedyncze wyroki w tym zakresie powodowały pewne nieścisłości" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz