×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kraków Airport o odwołanych lotach: Londyn, Bruksela, Paryż
Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W zeszłym roku było ich 3,1 mln. Fot. Shutterstock

Kraków Airport o odwołanych lotach: Londyn, Bruksela, Paryż

Autor: PAP Data: 27 czerwca 2022 08:45 | Aktualizacja: 27 czerwca 2022 08:49

Zauważane opóźnienia niektórych samolotów nie wpływają znacząco na operacyjność lotniska - podała rzeczniczka lotniska Natalia Vince. W niedzielę, 26 czerwca został odwołany Wizzair Londyn Luton oraz Ryanair Bruksela Charlerois, a w sobotę, 25 czerwca - Easy Jet na paryskie lotnisko Charles de Gaulle.

Od początku czerwca na europejskich lotniskach - m.in. w Amsterdamie, Brukseli, Frankfurcie, londyńskim Heathrow, a także w portach we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Izraela - pasażerowie stoją w wielogodzinnych kolejkach do bramek bezpieczeństwa; opóźnione lub odwoływane są loty. To m.in. efekt braków kadrowych oraz strajków pracowników linii lotniczych i portów.

Rzeczniczka Kraków Airport przekazała PAP, że lotnisko w stolicy Małopolski jest przygotowane i na bieżąco reaguje na sytuację związaną z utrudnieniami w europejskich portach.

- Zauważane opóźnienia niektórych samolotów z Hiszpanii, Włoch i Francji nie wpływają znacząco na operacyjność lotniska - powiedziała przedstawicielka Kraków Airport.

Według niej, w niedzielę został odwołany Wizzair Londyn Luton oraz Ryanair Bruksela Charlerois, a w sobotę - Easy Jet na paryskie lotnisko Charles de Gaulle.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz