Partnerzy portalu
Kraków Airport obsłużył w październiku blisko 446,4 tys. pasażerów Kraków Airport obsłużył w październiku blisko 446,4 tys. pasażerów / fot. unsplash

Kraków Airport obsłużył w październiku blisko 446,4 tys. pasażerów

Autor: PAP Data: 02 listopada 2021 13:28

W październiku z usług lotniska Kraków Airport skorzystało blisko 446,4 tys. pasażerów, czyli o 43 proc. mniej w stosunku do października 2019 roku, ale już o 207 proc. więcej w porównaniu z październikiem ub.r.

Jak ocenił we wtorek prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek, dobre październikowe statystyki to znak, że pasażerowie wybierają transport lotniczy nie tylko w wakacje.

"Cała branża lotnicza i turystyczna ufa, że tym samym systematycznie powraca do Małopolski i Krakowa ruch biznesowy, pielgrzymkowy, naukowy, a także tak ważne dla naszego regionu tzw. city break" - wskazał prezes.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów 

Z powodu pandemii koronawirusa w całym 2020 r. obsłużył o 69 proc. mniej pasażerów niż rok wcześniej - blisko 2,6 mln osób. W tym roku ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc - łącznie od początku br. port obsłużył prawie 2,2 mln osób.

31 października weszła w życie zimowa siatka połączeń Kraków Airport, w ofercie której są 123 regularne połączenia do 94 portów lotniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz