×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
LOT uruchamia nowe połączenia m.in. do Bombaju i Kairu - to już od maja, a w czerwcu...
Gotowi na street food w Bombaju? LOT 31 maja zainauguruje bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa - Bombaj. Fot. Shutterstock

LOT uruchamia nowe połączenia m.in. do Bombaju i Kairu - to już od maja, a w czerwcu...

Autor: PAP Data: 08 maja 2022 09:00

PLL LOT z końcem maja uruchomią nowe bezpośrednie połączenia z Warszawy do Bombaju w Indiach, Kairu w Egipcie, Sarajewa w Bośni i Hercegowinie, Baku w Azerbejdżanie, a od czerwca do Prisztiny w Kosowie - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski.

Jak przekazał dziennikarzom Milczarski, z powodu agresji rosyjskiej na Ukrainę, LOT przestał latać do Rosji, Białorusi i na Ukrainę.

- Utracone połączenia z Rosją, Białorusią i Ukrainą staramy się zastąpić innymi połączeniami, żeby nasze samoloty latały pełne. Dlatego w ciągu najbliższych kilku tygodni otwieramy kilka ważnych połączeń - powiedział Milczarski z okazji 50. rocznicy otwarcia połączenia PLL LOT na trasie Warszawa-Chicago-Warszawa.

Warszawa-Bombaj dwa razy w tygodniu

Jak przekazał prezes narodowego przewoźnika, LOT 31 maja zainauguruje bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa - Bombaj.

- Będzie to całoroczne połączenie, dwa razy w tygodniu w sezonie letnim - powiedział Milczarski.

Bombaj, obok Delhi, będzie drugim miastem w Indii, do którego będą latać dreamlinery LOT-u.

- 31 maja otwieramy Kair w Egipcie. Będzie to całoroczne połączenie realizowane pięć razy w tygodniu przez cały sezon letni - przekazał szef narodowego przewoźnika. Loty będą realizowane przez samoloty typu Embraer 190, które mogą zabrać na pokład 106 pasażerów.

- 30 maja otwieramy Sarajewo. Będzie to całoroczne połączenie wykonywane pięć razy w tygodniu. To jest nasze kolejne połączenie bałkańskie, ale pierwsze do Bośni i Hercegowiny - powiedział prezes LOT-u.

Rejsy na tej trasie mają być obsługiwane przez samolot typu embraer; lot ma trwać niecałe dwie godziny.

Z LOT do Azerbejdżanu i Prisztiny

- 27 maja otwieramy połączenie do Baku; będzie ono całoroczne, wykonywane cztery razy w tygodniu" - powiedział Milczarski. Czas lotu na trasie Warszawa - stolica Azerbejdżanu ma potrwać ok. 4 godz. 10 min.

- 6 czerwca otwieramy Prisztinę. Będzie to połączenie sezonowe, realizowane do 29 września 2022 r., cztery razy w tygodniu - powiedział prezes LOT-u. Rejsy do stolicy Kosowa będą wykonywane samolotami typu Embraer 195, który na pokład może zabrać do 118 pasażerów.

- Staramy się w umiejętny sposób uzupełniać naszą siatkę połączeń tak, aby była ona po pierwsze ciekawa dla naszych pasażerów i odpowiadała na ich zapotrzebowania, ale także, żeby mogła w dobry sposób funkcjonować - tłumaczył Milczarski.

Akcjonariuszami PLL LOT są Skarb Państwa (69,3 proc. udziałów) oraz Polska Grupa Lotnicza (30,7 proc. udziałów).

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz