×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Lotnisko Katowice obsługuje loty ewakuacyjne cudzoziemców z Ukrainy
Od poniedziałku z lotniska Katowice odbywają się rejsy ewakuacyjne opuszczających Ukrainę cudzoziemców / fot. facebook.com/KatowiceAirport

Lotnisko Katowice obsługuje loty ewakuacyjne cudzoziemców z Ukrainy

Autor: PAP Data: 02 marca 2022 09:52

Od poniedziałku z lotniska Katowice odbywają się rejsy ewakuacyjne opuszczających Ukrainę cudzoziemców, obywateli m.in. Uzbekistanu czy Kazachstanu. Ewakuację organizują ambasady poszczególnych państw. Pasażerowie docierają na katowickie lotnisko z Ukrainy drogą lądową. Samoloty przylatują do Katowic puste, odlatują z pasażerami. Rejsy są organizowane na zasadzie czarterów ad hoc.

W poniedziałek i we wtorek katowicki port lotniczy miał obsłużyć łącznie ok. 1,6 tys. takich pasażerów.

Jak poinformował Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport, najwięcej pasażerów ewakuowanych jest tamtędy do Uzbekistanu i Kazachstanu; jeden samolot poleciał również do Iranu. We wtorek z Katowic spodziewano się np. trzech rejsów do Uzbekistanu.

- W najbliższych dniach spodziewamy się kolejnych takich rejsów. Trudno powiedzieć, ile ich będzie, bo te informacje spływają do nas na bieżąco. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze jest zaangażowane w pomoc przy organizacji tych rejsów – zaznaczył Adamczyk z biura prasowego portu.

Rejsy te organizują najczęściej na zlecenie państw brokerzy – firmy specjalizujące się w organizacji różnych czarterów. W ostatnich dniach Katowice Airport odbiera wiele pytań od ich przedstawicieli o możliwość obsługi różnych samolotów.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz