Partnerzy portalu
Lubuskie: wykorzystano niemal 67 tys. bonów turystycznych Prawie 67 tys. bonów turystycznych o wartości przeszło 32 mln zł aktywowali dotychczas lubuszanie na Platformie Usług Elektronicznych / fot. PTWP

Lubuskie: wykorzystano niemal 67 tys. bonów turystycznych

Autor: PAP Data: 09 sierpnia 2021 11:19

Prawie 67 tys. bonów turystycznych o wartości przeszło 32 mln zł aktywowali dotychczas lubuszanie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka lubuskiego ZUS Agata Muchowska.

Jak przekazała Muchowska, dla mieszkańców Lubuskiego przygotowano jak dotąd ponad 111 tys. bonów turystycznych. Do tej pory aktywowali oni ponad 60 proc. z nich.

Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, mają czas na aktywację i opłatę bonem do końca marca przyszłego roku.

Bon turystyczny jest jednorazowym świadczeniem, które wynosi 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością. Obsługa bonu odbywa się wyłącznie na PUE ZUS.

"Jego aktywacja jest bardzo prosta. Znajdziemy go w zakładce +Ogólny+, w menu bocznym w zakładce +Polski Bon Turystyczny+" - wyjaśniła rzeczniczka.

Bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Można ją sprawdzić na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl lub www.polska.travel.pl

Z bonu turystycznego można korzystać do końca marca 2022 r. Nie znaczy to jednak, że do tego czasu musi się odbyć nocleg czy impreza. Można opłacić w ten sposób rezerwacje np. na pobyt w późniejszym terminie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz