Partnerzy portalu
Morawiecki zapowiada kolejne obostrzenia i rygory Morawiecki zapowiada kolejne obostrzenia i rygory / fot. PTWP

Morawiecki zapowiada kolejne obostrzenia i rygory

Autor: PAP Data: 12 marca 2021 13:54

Najbliższe dwa, dwa i pół, trzy tygodnie przed nami będą bardzo ciężkie. W związku z tym trudnym okresem możliwe są kolejne obostrzenia i kolejne rygory - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

"Co do szczytu trzeciej fali chciałbym oczywiście wiedzieć, kiedy będzie. Posługując się analizami ekspertów, profesorów mogę powiedzieć, że jest nadzieja - jak powiedział pan profesor (główny doradca premiera ds. COVID-19) Andrzej Horban - że koniec marca, początek kwietnia, ten szczyt trzeciej fali osiągniemy" - mówił premier w piątek w Lublinie na konferencji prasowej.

"To dwa, dwa i pół, trzy tygodnie, przed nami bardzo ciężkie i w związku z tym trudnym okresem, możliwe są kolejne obostrzenia i kolejne rygory" - dodał.

"Ktoś użył takiego określenia, że to są metody młota i tańca (...). Ja wolę powiedzieć, że niestety natura epidemii jest właśnie taka, że trzeba rygory łagodzić, po to, żeby gospodarka odetchnęła, chociaż trochę i to przecież też nie wszystkie branże. Są takie, które cały czas są zamknięte i bardzo poturbowane" - podkreślił Morawiecki.

Powtórzył, że to właśnie dlatego podjął decyzje o uruchomieniu kolejnych kwot - 4,5 mld zł. "Na pomoc, na postojowe, na wynagrodzenia dla pracowników, zwolnienie ze składek ZUS, na bezzwrotne subwencje" - wyliczał. "Właśnie po to, żeby ratować te firmy, żeby one mogły przetrwać" - wyjaśnił. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Dlaczego Prezydent siedzi cicho i nic się nie wypowiada na ten temat zamorowano go. Panie Prezydecie niech pan sie ocknie i rozwali ten mur kowidowologdałnowy bo będzie miał Pan krew Polaków na rękach.