Partnerzy portalu
MZ: nie ma mowy o zakazie przemieszczania się Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odpowiadając na pytanie o możliwe wprowadzenie w Polsce zakazu przemieszczania się, stwierdził że na razie nie ma żadnych pomysłów wprowadzania kolejnych obostrzeń. / fot. unsplash

MZ: nie ma mowy o zakazie przemieszczania się

Autor: PAP Data: 19 marca 2021 13:29

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odpowiadając na pytanie o możliwe wprowadzenie w Polsce zakazu przemieszczania się, stwierdził że na razie nie ma żadnych pomysłów wprowadzania kolejnych obostrzeń.

Andrusiewicz został zapytany na piątkowym briefingu prasowym czy planowane jest wprowadzenie w Polsce zakazu przemieszczania się.

"Chciałbym, aby epidemii koronawirusa nie towarzyszyła epidemia newsów z pogranicza mitów. Nie straszmy i nie epatujmy społeczeństwa tym, co zaraz zostaje wprowadzone. Od jutra będą obowiązywać w kraju nowe obostrzenia, a już od wczoraj pojawiają się newsy, które mówią o tym, że wprowadzamy zakaz przemieszczania. Nic takiego nie ma miejsca" - odpowiedział rzecznik resortu zdrowia.

Zwrócił się także do mediów, by nie straszyć ludzi. "Nie ma na razie żadnych pomysłów wprowadzania kolejnych obostrzeń" - oświadczył.

Andrusiewicz podkreślił, że obostrzenia przynoszą skutek po 10-14 dniach. "Więc tak mniej-więcej będziemy obserwować. Jednocześnie, jeżeli będziemy widzieli dużą skalę wzrostu, na pewno trzeba będzie działać. Ale nikt dziś jeszcze nie podjął żadnych decyzji o zamykaniu kraju i zakazywaniu przemieszczania się" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz