Partnerzy portalu
MZ: rozmowy o majówce po zwalczeniu III fali pandemii – Mamy trzecią falę pandemii. Na rozmowę o tym, jak będzie wyglądała tegoroczna majówka, jeszcze przyjdzie czas, kiedy zwalczymy trzecią falę – oświadczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. / fot. unsplash

MZ: rozmowy o majówce po zwalczeniu III fali pandemii

Autor: PAP Data: 08 kwietnia 2021 12:17

– Mamy trzecią falę pandemii. Na rozmowę o tym, jak będzie wyglądała tegoroczna majówka, jeszcze przyjdzie czas, kiedy zwalczymy trzecią falę – oświadczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

"Mamy jeszcze do majówki trochę czasu; mamy w tej chwili trzecia falę. Naprawdę nie rozmawiajmy o wakacjach, nie rozmawiajmy o czymś, co ma być za kilka tygodni, kiedy dzisiaj mamy dość duży problem w szpitalach. Naprawdę, na to jeszcze przyjdzie czas, kiedy zwalczymy trzecią falę" - powiedział rzecznik resortu zdrowia w czwartek na konferencji prasowej, zapytany, czy tegoroczne majówka odbędzie się w cieniu obostrzeń.

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych - najwięcej od początku pandemii - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Rzecznik resortu zdrowia podczas konferencji prasowej zaznaczył, że na tragiczny wynik 954 zgonów składa się m.in. zaraportowanie zgonów z okresu świątecznego - od Wielkiego Piątku aż do świątecznego poniedziałku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz