Partnerzy portalu
MZ: Za wcześnie, by mówić o luzowaniu obostrzeń Jak powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, jest za wcześnie, by mówić od jakiego pułapu epidemii rząd będzie decydować, czy w danym województwie nastąpi luzowanie obostrzeń. / fot. materiały prasowe

MZ: Za wcześnie, by mówić o luzowaniu obostrzeń

Autor: PAP Data: 13 kwietnia 2021 12:25

Jak powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, jest za wcześnie, by mówić od jakiego pułapu epidemii rząd będzie decydować, czy w danym województwie nastąpi luzowanie obostrzeń.

Rzecznik MZ został zapytany na konferencji prasowej o możliwość regionalnego zdejmowania obostrzeń wprowadzonych w związku z trzecią falą pandemii.

- Obserwujemy całą dynamikę. To nie jest tak, że możemy powiedzieć, że gdy zajętość łóżek będzie na poziomie 60, czy 65 proc. w danym województwie, to już będziemy mogli luzować obostrzenia - odpowiedział Andrusiewicz.

- Za wcześnie mówić od jakiego pułapu będziemy decydować, czy w danym województwie luzujemy obostrzenia i czy podejdziemy do tego tematu regionalnie, czy będziemy na to popatrzeć ogólnopolsko - stwierdził rzecznik resortu zdrowia.

Podkreślił, że dla resortu ważna jest też liczba zgonów, a także spadek liczby zakażeń, a innym ważnym czynnikiem, który przesądzi o tym, czy rząd zdecyduje się na poluzowanie obostrzeń jest "postępujący program szczepień". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz