×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Niedzielski: na razie nie ma mowy o obostrzeniach
Na razie nie jesteśmy na takim poziomie liczby zachorowań, żebyśmy podejmowali decyzje o obostrzeniach – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. / fot. PAP/Darek Delmanowicz

Niedzielski: na razie nie ma mowy o obostrzeniach

Autor: PAP Data: 21 września 2021 14:53

Na razie nie jesteśmy na takim poziomie liczby zachorowań, żebyśmy podejmowali decyzje o obostrzeniach – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski zaznaczył podczas wtorkowej konferencji prasowej, że "na razie nie jesteśmy na takim poziomie liczby zachorowań, żebyśmy podejmowali decyzje o obostrzeniach".

"Prognozujemy cały czas, że ta średnia liczba zakażeń na koniec września będzie w okolicach tysiąca - mówię o takiej średniej tygodniowej, czyli codziennie praktycznie występującej. To nie są jeszcze przedziały, w których takie decyzje chcielibyśmy podejmować" - zastrzegł.

Rząd stawia na model dzielenia kraju na strefy żółte, zielone i czerwone

W poniedziałek minister zdrowia poinformował, że przyjął umowną granicę, średnio tysiąc zakażeń dziennie, poniżej której w ogóle nie będzie dyskusji na temat wprowadzania obostrzeń.

"Mamy przygotowany pewien model dzielenia na strefy żółte, zielone i czerwone; i ten model, uwzględnia też poziom zaszczepienia w poszczególnych powiatach, ale na razie to nie jest absolutnie czas na podjęcie decyzji o zaostrzaniu restrykcji" - mówił minister zdrowia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz