Niedzielski: pobrano blisko 7 mln Unijnych Certyfikatów Covid Pobrano blisko 7 mln Unijnych Certyfikatów Covid - przekazał w piątek w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski. / fot. PTWP

Niedzielski: pobrano blisko 7 mln Unijnych Certyfikatów Covid

Autor: PAP Data: 02 lipca 2021 15:44

Pobrano blisko 7 mln Unijnych Certyfikatów Covid - przekazał w piątek w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski. W przypadku zagranicznych podróży główną korzyścią certyfikatu jest zwolnienie z obowiązku kwarantanny lub wykonania badania na obecność wirusa - podkreślił.

Niedzielski pytany podczas konferencji prasowej w Lublinie o liczbę pobrań Unijnych Certyfikatów Covid, ocenił, że bardzo szybko rośnie zainteresowanie nimi.

"Najnowsze dane (...) to blisko 7 mln pobrań. Jeszcze kilka dni temu to było niecałe 6 mln" - powiedział szef resortu zdrowia. W jego opinii, zainteresowanie Unijnym Certyfikatem "wynika z ułatwienia, które idzie za posiadaniem certyfikatu".

"Główną korzyścią, szczególnie w przypadku szczepienia, jest to, że wystarczy ten dokument pokazać, aby przekroczyć granicę. Nie ma ryzyka +wpadnięcia w kwarantannę+ lub obowiązku wykonywania badań (na obecność koronawirusa - PAP), które w niektórych krajach są płatne" - wyjaśnił Niedzielski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz