×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Niedzielski: Szczepienie zmniejsza 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu z powodu COVID
Zdaniem Adama Niedzielskiego szczepienie przeciwko COVID-19 zmniejsza 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu z powodu wirusa/ fot. PAP/Leszek Szymański

Niedzielski: Szczepienie zmniejsza 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu z powodu COVID

Autor: PAP Data: 10 grudnia 2021 13:36

Szczepienie przeciwko COVID-19 zmniejsza 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu z powodu koronawirusa - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, powołując się na dane z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (PZH), który zostanie upubliczniony w piątek.

Szef MZ wziął udział w niedzielę w konferencji prasowej przed szpitalem tymczasowym w Opolu.

"My dzisiaj będziemy chcieli upublicznić przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (PZH) raport, który przeanalizował prawdopodobieństwo zgonu u nas, w warunkach polskich, jeśli chodzi o osoby zaszczepione i niezaszczepione" - powiedział Niedzielski.

Adam Niedzielski zachęca do szczepień przeciwko Covid-19

"Porównanie tych dwóch grup pokazuje, że szczepienie zmniejsza 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu. To są naprawdę dane, które są porażające i niedecydowanie się na szczepienie to naprawdę jest aktem nieodpowiedzialności i wobec siebie, i wobec swoich najbliższych, i osób z otoczenia" - dodał szef resortu zdrowia. W jego ocenie "60 razy większe ryzyko osoby niezaszczepionej dotyczące zgonu, to jest liczba, która chyba mówi sama za siebie."

Badania potwierdziły 24 991 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 571 osób z COVID-19 - podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii wykryto ponad 3,7 mln zakażeń, zmarło blisko 88 tys. osób. W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło blisko 4,3 mln osób - podano w piątek na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi ponad 43,7 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad 20,6 mln obywateli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz