×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Niedzielski: szczyt piątej fali może przypaść w styczniu
Szczyt piątej fali zakażeń koronawirusem może przypaść na drugą połowę stycznia - ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. / fot. PTWP

Niedzielski: szczyt piątej fali może przypaść w styczniu

Autor: PAP Data: 20 grudnia 2021 13:57

Szczyt piątej fali zakażeń koronawirusem może przypaść na drugą połowę stycznia - ocenił w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił przy tym, że granicą wydolności systemu jest poziom 30 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19.

Niedzielski poinformował w poniedziałek w programie Wirtualnej Polski o 9 609 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 29 osób z COVID-19.

Odnosząc się do danych epidemicznych z ostatnich tygodni ocenił, że mamy do czynienia z krytyczną sytuacją.

Szef MZ wskazał też, że granicą wydolności systemu jest poziom 30 tys. zajętych łóżek. "Dlatego tak konieczne było wprowadzenie restrykcji" - dodał Niedzielski.

Szczyt piątej fali może przypaść na drugą połowę stycznia.

Minister zdrowia dopytywany o ewentualne wprowadzenie lockdownu, wskazał, że "sytuacja jest niebezpieczna". "Rzeczywiście, jest ryzyko, że będziemy musieli podejmować jeszcze bardziej trudne decyzje" - stwierdził. Jednak zwrócił uwagę na to, że w ostatnim czasie wprowadzono restrykcje, które stanowiły reakcję na rosnącą liczbę zakażeń.

Od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, w tym m.in. nowe limity osób w miejscach publicznych. W transporcie zbiorowym jest to 75 proc. obłożenia, natomiast w restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych limit został obniżony do 30 proc. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz