Partnerzy portalu
Niedzielski: w kolejnych tygodniach musimy się liczyć ze wzrostem zakażeń W kolejnych tygodniach musimy liczyć się również ze wzrostami zakażeń – napisał w czwartek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. / fot. PTWP

Niedzielski: w kolejnych tygodniach musimy się liczyć ze wzrostem zakażeń

Autor: PAP Data: 15 lipca 2021 15:24

Trend boczny, oznaczający ustabilizowanie liczby nowych zakażeń, stał się faktem. W kolejnych tygodniach musimy liczyć się również ze wzrostami zakażeń – napisał w czwartek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Od tygodnia 7-dniowa średnia ruchoma nowych zakażeń utrzymuje się w granicach 80. Trend boczny, oznaczający ustabilizowanie liczby nowych zakażeń, stał się faktem. W kolejnych tygodniach musimy liczyć się również ze wzrostami zakażeń" - napisał szef resortu zdrowia.

Z załączonego do wpisu wykresu wynika, że miesiąc temu, dokładnie 15 czerwca, siedmiodniowa średnia ruchoma wynosiła 253 i sukcesywnie każdego dnia spadała, aby od tygodnia nie przekroczyć 80.

Średnia ruchoma (krocząca) to średnia arytmetyczna z pewnej grupy danych liczbowych. W tym przypadku jest to średnia z dziennych zakażeń z siedmiu dni. Średnia ta niweluje jednorazowe odchylenia na wykresie, dzięki temu jest ważnym narzędziem pokazującym istniejący trend lub sygnalizującym nowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz