Partnerzy portalu
Niedzielski: w kolejnych tygodniach wzrosty zakażeń W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty - napisał w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. / fot. PTWP

Niedzielski: w kolejnych tygodniach wzrosty zakażeń

Autor: PAP Data: 19 lipca 2021 15:44

Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty - napisał w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski w poniedziałek na Twitterze ostrzegł przed spodziewanym wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

"Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana wskaźnika reprodukcji wirusa (R), który osiągnął znowu wartość 1" - napisał minister.

Wskaźnik R informuje o tym, ile osób statystycznie może zainfekować jeden zakażony. Jeżeli wskaźnik R jest powyżej 1 oznacza to, że jeden chory zakaża więcej niż jedną osobę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz