Partnerzy portalu
Niedzielski: w środę szczegóły luzowania kolejnych obostrzeń W środę poinformujemy o szczegółach "luzowania" obostrzeń do 26 czerwca, w najbliższy okresie myślimy o kosmetycznych zmianach - zapowiedział we wtorek minister zdrowa Adam Niedzielski. / fot. PTWP

Niedzielski: w środę szczegóły luzowania kolejnych obostrzeń

Autor: PAP Data: 01 czerwca 2021 13:33

W środę poinformujemy o szczegółach "luzowania" obostrzeń do 26 czerwca, w najbliższy okresie myślimy o kosmetycznych zmianach - zapowiedział we wtorek minister zdrowa Adam Niedzielski.

Pytany o plany luzowania obostrzeń, w tym dotyczących zgromadzeń i protestów spontanicznych, minister zdrowia poinformował, że podczas środowej konferencji prasowej zostaną przedstawione "dalsze kroki luzujące". "To będzie taka informacja, która będzie przekazana najpierw w perspektywie co się będzie działo do 26 czerwca, czyli do początku wakacji" - powiedział.

Dodał, że prawdopodobnie w poniedziałek, razem z premierem Mateuszem Morawieckim, zostanie przedstawiona informacje dotyczące dłuższego planu, który będzie obejmował całe wakacje.

"Jeżeli chodzi o ten najbliższy okres, to nie należy się spodziewać dużego luzowania. W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń w Polsce jest bardzo wysoki na tle Europy. Myślimy o kosmetycznych zmianach, ale jutro na konferencji, na briefingu przedstawię szczegóły" - zapowiedział Niedzielski.

Podczas konferencji dziennikarze wrócili do tematu zgromadzeń publicznych. Niedzielski powtórzył, że szczegółowa informacja na ten temat będzie udzielona na środowej konferencji prasowej. "Zgromadzenia są jednym z takich obszarów, co do których jutro prawdopodobnie podejmiemy decyzję o zwiększeniu limitów z tym związanych" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz