×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Opolskie: Z bonu turystycznego skorzystało 75 proc. firm z branży
W województwie opolskim z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystało 75 proc. podmiotów turystycznych / fot. PTWP

Opolskie: Z bonu turystycznego skorzystało 75 proc. firm z branży

Autor: PAP Data: 21 grudnia 2021 09:22

W województwie opolskim z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystało 75 proc. podmiotów turystycznych - powiedział rzecznik regionalny ZUS w Opolu Sebastian Szczurek. Kwota płatności dla podmiotów w regionie przekroczyła 16,6 mln zł.

Według ostatnich danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu, w województwie opolskim do programu Polski Bon Turystyczny przystąpiło 303 operatorów turystycznych. U większości z nich (223) rodzice rozliczyli się bezgotówkowo w formie bonu. Kwota płatności dla podmiotów turystycznych w regionie przekroczyła 16,6 mln zł.

"U 223 operatorów turystycznych na Opolszczyźnie zrealizowano ponad 25,2 tysięcy bonów turystycznych na kwotę ponad 16,6 milionów złotych. Rodzicie i opiekunowie z Opolszczyzny dotychczas aktywowali ponad 68,8 tys. bonów turystycznych o wartości niemal 42,4 mln zł. Ciągle do uruchomienia jest ponad 26,5 tys. bonów, a do wykorzystania jest pula o wartości 19 mln zł" - powiedział Sebastian Szczurek.

Na Opolszczyźnie zrealizowano ponad 25,2 tysięcy bonów turystycznych na kwotę ponad 16,6 milionów złotych

Dodał, że w skali kraju rodzice rozliczyli się do tej pory w tej formie w 26 tys. 90 podmiotach świadczących głównie usługi hotelarskie i organizujących imprezy turystyczne. Wartość tych transakcji przekroczyła 1 mld 953 mln 348 tys. zł.

W Polsce udział w programie Polski Bon Turystyczny zadeklarowało 29,5 tys. podmiotów turystycznych. Najmniejszy udział ma województwo opolskie, gdzie opłatę bonem turystycznym honorują 303 firmy i przedsiębiorstwa z branży turystycznej, rozrywkowej i usługowej. Najwięcej operatorów, u których można się rozliczyć polskim bonem turystycznym za weekendową wycieczkę, pobyt w hotelu, gościnę w pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym i za inne atrakcje, jest w województwach pomorskim i małopolskim, odpowiednio 5937 i 5260. Natomiast poza Opolszczyzną, najskromniejszą bazę oferują województwa lubuskie - 311 podmiotów turystycznych i świętokrzyskie, gdzie bonem można zapłacić u 471 operatorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz