Oto 15 półfinalistów konkursu Start-up Challenge 2022 Kto wygra Start-up Challenge? Finał podczas XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Fot. PTWP

Oto 15 półfinalistów konkursu Start-up Challenge 2022

Autor: KG/horecatrends Data: 12 kwietnia 2022 15:30

Już 26 kwietnia, podczas dedykowanych sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, 15 półfinalistów zaprezentuje swoje projekty zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu Start-up Challenge.

Do tegorocznej edycji konkursu Start-up Challenge zostało zgłoszonych blisko 150 aplikacji. Do półfinału zakwalifikowało się najlepszych 15 start-upów, które walczyć będą o wygraną przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej - Europejskim Kongresem Gospodarczym, zgromadzonymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz obecnymi przed ekranami komputerów, tabletów czy smartfonów, oglądającymi transmisje LIVE konkursu, co zwiększa szanse na pozyskanie inwestora czy partnera biznesowego oraz na zwrócenie uwagi mediów.

15 półfinałowych start-upów Start-up Challenge 2022 - 5 kategorii

EALTH & BIOTECHNOLOGY - Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia

Acellmed Sp. z o.o. - start-up biotechnologiczno-farmaceutyczny, opracowujący nowe bezpieczne i skuteczne leki oparte na najnowszej wiedzy medycznej: mikroRNA, komórkach macierzystych oraz liposomowych nośnikach leków. ACM współpracuje z naukowcami w dziedzinie: biologii, biotechnologii, biochemii, chorób zakaźnych, wirusologii, hematologii, epidemiologii, zdrowia publicznego i weterynarii z Uniwersytetu Wrocławskiego, Opolskiego i Przyrodniczego we Wrocławiu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia (KMS). ACM ma dwa zgłoszenia patentowe (kolejne w przygotowaniu) w tym zgłoszenie na „lek przeciw Covid-19”.

Doctor.One - tworzy europejską sieć medyczną, w której lekarze oferują nowy model stałej opieki nad pacjentami w prostym abonamencie. Innowacyjna wirtualna przychodnia założona w maju 2021 roku, pozyskała inwestycję od Movens Capital i uruchomiła swoją działalność z kilkudziesięcioma lekarzami już w grudniu 2021. Wbrew powszechnej tendencji wśród start-upów do automatyzacji i ograniczaniu kontaktu pacjenta z lekarzem, Doctor.One stawia na zaufane relacje między pacjentami a lekarzami.

Upmedic - odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na diagnostykę medyczną przy jednoczesnym niedoborze kadry medycznej opracowali, razem z lekarzami, inteligentny kreator dokumentacji medycznej oparty na technologii NLP. Start-up pomagalekarzom zwiększyć produktywność co najmniej trzykrotnie (do 1000 znaków/min,) podczas podejmowania decyzji dotyczących leczenia pacjentów stosując najnowocześniejsze technologie w celu automatyzacji przyziemnych zadań. Równolegle Upmedic pomaga standaryzować i strukturyzować dokumentację medyczną, dzięki czemu może ona być łatwo analizowana i sortowana za pomocą algorytmów opartych na ML i AI, dzięki komponentowi Healthcare Intelligence.

CLIENT & LIFESTYLE - Handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

CodeAll - chatbot, który uczy programowania w aplikacji mobilnej. Wykorzystuje czujniki Internetu Rzeczy (IoT), pozwalające programować inteligentne otoczenie np. włączania światła po klaśnięciu, zaimplementowanie alarmu domowego, czy czujnika parkowania w samochodzie. Użytkownik może za pomocą kodu łączyć czujniki z usługami dostępnymi w Internecie, np. Spotify, Facebook, Google czy TikTok - np. po otwarciu drzwi do pokoju będzie wysłane powiadomienie na maila, a po zapadnięciu zmroku automatycznie uruchomi się relaksacyjna muzyka z Internetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz